резервна копія блогу

за наводкою m-yarix знайшов те, про що давненько вже подумував: програму для збереження резервних копій блогів на платформі blogger.com. що тут скажеш — справді потрібний інструмент: важко не перейматися результатом свого графоманства, коли кількість дописів перевалює за 500.

програма bloggerbackup доволі проста у використанні, розібратися не складно, проте... єсть одна заковика, про яку ось тут ані гу-гу: архівуються дописи, звантажені з atom-потоку blogger'а, але якщо в налаштуваннях блогу вказано, що у потік тре експортувати лише перші 255 символів допису (а це, здається, стандартне значення) — то і збережено буде лише початок кожного допису! тож пильнуйте.

хороша новина: коментарі також архівуються. світлини залишаються на picasa онлайн, але посилання на них акуратно зберігаються.

тепер маю поточну копію персональних нотаток про життя, всесвіт і усе таке на жорсткому диску (3,5 мб без світлин). сподіваюся лишень, що випробовувать функцію відновлення життя не змусить =)

8 коментар(ів):

jin сказав...

а у якому форматі воно зберігає? я так розумію, витягує із rss (чи atom?) стрічки? тоді такий бекап може зробити і будь-хто інший і легко "клонувати" блог :)

jin сказав...

поправ лінк, він веде на драфт статті

tivasyk сказав...

2jin
> а у якому форматі воно зберігає?

у xml'і -- далі не вивчав, чи щось стандартне, чи своя розмітка...

> такий бекап може зробити і будь-хто інший і легко "клонувати" блог

програма вмагає авторизації для blogger'а. хоча змусило задуматися...

> поправ лінк, він веде на драфт статті

дякую, виправив.

jin сказав...

ні, я щойно провірив - я зміг цією програмою "стягнути" твій блог... перевірю, наскільки повністю :)

tivasyk сказав...

2jin
що тут скажеш -- засада. повністю ти не звантажив, бо я одразу після копіювання відключив агрегацію повного тексту... але сам факт: програма без пароля витягає блог -- то навіщо запитувать? підозріло.

jin сказав...

там не обов'язково задавати пароль - можна його задати, а можна вибрати "альтернативний спосіб" - задати адресу блогу та ім'я (стрічку можна і не задавати, програма її сама чудово знаходить). власне так я і поступив :)

tivasyk сказав...

дивно, а навіщо ж тоді пароль? от цього я не зрозумів. і -- ще раз -- мені це підозріло.

m-yarix сказав...

Програму цю не пробував, але резервну копію можна зробити й стандартим способом. Налаштування - Основне - Інструменти блогу - Експортувати блог. Зберігається в форматі XML.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›