я лінива людина, але час від часу беруся перекладати якісь цікаві (тобто цікаві мені) статті з тенет. востаннє, правда, доволі давно таким бавився: «ніч живих мерців або з такою картою не вістують». ось ще один переклад, стаття «french lawmakers hope to inspire linux revolution», опублікована в розділі bits веб-сайту «the new york times».
французські законотворці сподіваються започаткувати нову революцію

якщо французська національна асамблея зуміє переконати уряди інших країн європи — вільна операційна система linux може захопити європу, використавши період слабкості економіки для того, щоб витіснити windows.

приблизно 18 місяців тому асамблея видалила windows із 1100 комп'ютерів своїх депутатів та їх помічників, замінивши її однією з версій linux — ubuntu. засловами віце-президента асамблеї  руді салє (rudy salles), рішення відмовитися від операційної системи windows компанії microsoft було водночас і економічним, і політичним жестом.

французський парламент планує зекономити близько 500 тисяч євро протягом наступних п'яти років завдяки низкій вартості ubuntu — система безкоштовна — і витратити менше грошей на обслуговування. для прикладу, linux, як правило, має менше проблем з інформаційною безпекою, аніж windows.

в політичному плані європейський союз виявився більш наполегливим за сша у своєму юридичному спротиві домінуванню microsoft на ринку операційних систем. на додаток, існує думка, що підтримка linux може сприяти утворенню більшої кількості локальних робочих місць, тому що місцеві компанії отримають шанс сегментувати ринок і похитнути позиції цінові microsoft, пропонуючи послуги з встановлення та підтримки linux-систем для комерційних підприємств.

«ми спробували переконати уряд в тому, що інвестиції у відкрите програмне забезпечення сприятимуть локальній економіці» — говорить александре запольськи (alexandre zapolsky), виконавчий директор французської компанії linagora, котра допомагала встановлювати linux на комп'ютери парламенту, — «якщо ми намагатимемось грати за тими ж правилами, що й американські компанії, ми не зможемо завоювати світле майбутнє. потрібно змінити правила гри».

пан запольськи зазначає також, що співпрацюючи з microsoft, французські компанії більше допомагають іншим країнам, аніж франції. «врешті-решт microsoft не сплачує податки у франції» — каже він, —«вони сплачують нижчі податки через ірландський офіс microsoft».

беручи доуваги економічні негаразди в європі, пан салє вірить, що франція зможе запропонувати дешевшу модель, якою могли б скористатися й інші країни.

«ми цілком задоволені тим, що все працює дуже добре» — каже пан салє. — «ми бачимо, що багато країн вже зацікавилися нашим досвідом, і ми готові  допомогати іншим парламентам у світі».

згідно інформації пана салє, опитування депутатів французської асамблеї виявило, що 80 відсотків користувачів задоволені новим програмним забезпеченням, яке включає програми для роботи з електронною поштою та документами, в той час як 14 відсотків хотіли б повернути windows.
 

6 коментар(ів):

Андрій Рущак сказав...

"80 відсотків користувачів задоволені новим програмним забезпеченням, яке включає програми для роботи з електронною поштою та документами, в той час як 14 відсотків хотіли б повернути windows."

я так розумію решті шести відсоткам або все-одно, або вони ще не включали свої машини :)

tivasyk сказав...

2андрій рущак
мабуть =) у нас таке дослідження просто фізично не можна було б провести, зважаючи на відсоток народообраних, що хронічно десь у від'їздах, відпустках, на лікарняному чи просто у фойє за "чашкою" коньяку.

chugylo сказав...

якщо французькі політики так турбуються про національну економіку, то чому вони не вибрали Mandriva? Щодо робочих місць, а не впевнений, що в цьому є великий потенціал. Хоча, можливо, у Європі реалії інші.

було б добре, якби уряд Франції фінансував розробку, а не тільки використовував те, що є.

tivasyk сказав...

2chugylo
> чому вони не вибрали Mandriva?

це наша національна риса -- ніколи й нічим не вдовольнятися? =) включаю свою фантазію: скоріше за все фна вибирали не дистрибутив (пля, воно їм треба -- вони ж не на форумі холяварять, а купують інструмент!), а постачальника, набір сервісів і ціну. звучить логічно?

> щодо робочих місць, а не впевнений, що в цьому є великий потенціал

можливо тут ти правий, бо в будь-якім випадку системний інтегратор був би локальний... але ж треба чимось акуратно, політкоректно прикрити свою нелюбов до гамериканців та небажання віддавати гроші за океан, правда?

> було б добре, якби уряд Франції фінансував розробку, а не тільки використовував те, що є

от цього не зрозумів. з якого такого дива цим мав би займатися уряд франції? це, братці, типово український підхід: роздавати державні гроші направо і наліво, побігом маскуючи й власний недержавний зиск. фінансувати розробку цілком здатен системний інтегратор, який отримує прибуток від продажу і/чи підтримки кастомізованих систем, і за рахунок участі в розробці може пропонувати ринкові більш зрілий продукт. нормальна ринкова схема, і жодної необхідності придумувать щось нове нема.

chugylo сказав...

Я й не сподіваюсь дуже, що держава візьме на себе фінансування, але в держави теж є мотивація: розробляти продукт, щоб зменшити кількість невдоволених нижче 14 відсотків і ще більше задовольнити потреби решти. Електорат був би задоволений, що держава щось робить і це ще й інновація. Та й не потрібно фінансувати все, а лише підтримувати ті продукти, що найбільше використовуються в державних органах, наприклад OpenOffice.

До речі, я згадав, тому що у Франції економіка більш націоналізована, ніж у решті Європи.

tivasyk сказав...

2chugylo
> не потрібно фінансувати все, а лише підтримувати ті продукти, що найбільше використовуються в державних органах

власне, так фна і зробила --- "проголосувала гаманцем", підтримавши сумою, що відповідає вартості встановлення й підтримки 1100 робочих місць. якби отаке трапилося в україні --- можна було б сміливо затіяти фестиваль відкритого пз з тої нагоди, і цілий місяць веселитися =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›