з телефонами просто біда

протягом місяця «технічного бойкоту» сталося декілька подій, пов'язаних з мобільними телефонами. поділюся — важливіші найперше.

похоронний сервіс від равіс'а

нажаль, мій вірний старенький sony ericsson k750i покинув цей грішний світ. не без допомоги сервісного центру. було так.

одного разу на весні — більше як півроку тому, — телефон впав на асфальт. працював після цього справно, але мав тріщину на дисплеї, і через це верхня третина екрану показувала тільки сіру пляму. некрасиво, не дуже зручно, але хто користувався k750-м, знає: нічого справді важливого у верхній частині екрану не відображається.


отже, більш як півроку я користувався побитим телефоном, бо ліньки було їхати в сервіс, та й не хотілося витрачати гроші на ремонт: а я собі здогадувався, що заміна дислпея виллється в чималі грошенята.

але врешті-решт набридло, повіз. в "равіс" (на русанівці), що забезпечує офіційний сервіс sony ericsson в україні (далі буде стисло, щоби я не встиг перейти на нецензурщину). пообіцяли відремонтувать за 400 грн. через тиждень телефонують і пропонують забрати телефон, бо відремонтувать не зможуть, і телефон не працює.

тут я насторожився: не працює?

приїхав в сервіс, але забирати відмовився, поки не покажуть, що телефон "включається". дівчаті, що сиділа на видачі, вдалося мене конекретно образити — не вдаватимуся в деталі, криміналу жодного не було, але на місці керівника я б таких людей садовив хіба що в бухгалтерію, подалі від клієнтів. в той день телефон я так і не забрав, поїхав собі.

через день мені зателефонував керівник сервісного центру, запросив зробити ще один візит. ми дуже мило побесідували, він вибачився за роботу операторки на видачі... але результату це не змінило: "равіс" збирався віддати мені "метрвий" телефон, хоча прийняв у мене робочий. дивний збіг кількох дурних обставин — друкарська помилка у прізвищі при оформленні квитанції? відсутність у ній номеру паспорта? по-ідіотському зформульований "діагноз" телефона? відсутність печатки на квитанції? — призвели до того, що навіть пробувати сперечатися було марно.

я забрав телефон, вкинув його у смітник там же в кабінеті (дитячий жест протесту, але як ще?) і пішов собі.

висновок для себе такі:

  • ймовірність успішного ремонту ніяк не залежить від вартості апарата: що дорожчий, то більші будуть втрати;
  • здаючи апарат в ремонт, варто перевірити і добитися правильного написання прізвища та ініціалів, обов'язкового вказання номеру документа в квитанції, тричі перевірити формулювання попереднього діагноза.
все-одно гарантії не буде, але можна хоч якось покращити шанси захистити свої інтереси.


лижі не їдуть

отже, я залишився без телефона, але в мене в шухляді лежав запасний, куплений колись для тещі lg kg270, з якого я жартома колись пропонував зробити телефон на дві sim-карти =)

головна перевага цієї мобілки — ціна: всього $60 за телефон. але...

...послухайте мене, братці. ніколи — ніколи! — не купуйте цей апарат (ну... хіба що для тещі).

що до мене, то це перший і останній раз, коли я взяв до рук телефон від lg. вибачайте, але такий вже я злопам'ятний. поясню, чому.

я не балувана людина. моїм першим мобільним телефоном був siemens c35i. проста, бюджетна модель, але доволі збалансована, і з досить оригінальним — як на свій час, — дизайном.

згодом, роки через два чи й три, поміняв його на siemens me45 — знову залік, у своєму класі телефон був зроблений на відмінно. зовні не тягне на бізнес-клас, але це найзручніший у користуванні телефон з усього, що мені колись доводилося тримати в руках — з усього, включаючи такі речі як, скажімо, htc s710 тощо.

після того вже — sony ericsson k750i, який теж мене повністю влаштовував.

кожна з цих трьох трубок легко дасть фору лижному kg270'му в зручності використання, якості зв'язку, ергономічності тощо. навіть старий c35, як не дивно. пара моментів, з яких, мені здавалося, вже всі виробники "виросли":

  • якщо протягом друку нової sms-ки раптом лунає вхідний дзвінок... більшість телефонів автоматично зберігають надрукований текст у чернетці. тільки не kg270!
  • більше того: якщо — випадково чи навмисно? — вийти з редактора sms, більшість телефонів запитають, чи зберегти чернетку. k750 йшов далі й нічого не питав — але наступного разу при створенні нової sms-ки він питав, чи треба повернутися до того тексту, який вже було надруковано раніше! тільки не kg270!
  • до kg270 я не міг навправду повірити, що деякі телефони передають звук гірше інших: мені здавалося, що тут всі вони мають бути на одному рівні через однакову, по суті, начинку... не знаю, що там зробили в lg, але тепер завдяки kg270 я знаю, що таке справді поганий прийом.
можна було б продовжувать довго, але хочеться закінчити коротко: kg/ам, автор лижник.


android: друга інкарнація

але життя приносить і приємні сюрпризи. приміром, для мене повідомлення про вихід другого — після htc dream — смартфона на базі google'івської «мобільної» операційки android є хорошою новиною.

ні, не тому що я злорадно чекаю появи якогось «вбивці iphone'а» — його вбивця мені відомий, це банальна статистика оновлення парку апаратів кожні 2—2,5 років...

android мені подобається, бо він в міру відкритий, а тому цікавий, а ще ж дозволяє — в перспективі — виробникам вільніше експериментувати з платформою, швидше видавати на гора нові моделі й робити їх дешевшими на розмір ліцензії microsoft windows mobile.

отже, в австралії такий собі руслан коган (ruslan kogan) і компанія kogan technologies анонсували свою версію «гуглофона» за назвою agora. новинка має з'явитися в продажі в автралії за ціною від $300 до $400 взалежності від конфігурації. мені сподобалися фото:по-секрету скажу, що юрко новоставський тримав гуглофон htc в руках — під'южую його написать в блог про враження, позитивні й негативні.

оновлено. читайте огляд гуглофона htc g-1 від юри новоставського!

7 коментар(ів):

jin сказав...

тримав у руках, але гуглфон мене не вразив. я уже кілька днів збираюсь "зловити" Єрліка і відібрати у нього цю цяцьку щоб написати дкетальний огляд, але ніяк не виходить - або пізно приходжу у офіс, або іду з цим "андоїдовнером" на пиво, і якось не до оглядів :) спробую через тиждень, коли повернусь з морів :)

jin сказав...

варіант gфона від htc за дизайном мені симпатичніший, аніж від руслана когана

tivasyk сказав...

дайош відгук =)

MustangUA сказав...

Також мав нещодавно проблеми з дисплеєм. Навіть не знаю чи стукнув чи притиснув випадково свою Nokia E50 і посередині екрану пройшлась велика тріщина.

Відніс у магазин "Магніт" (це в Тернополі) і за 240 грн та годину часу отримав телефон з новим дисплеєм.
Не розумію, що з ним можна цілий тиждень робити.

tivasyk сказав...

2mustangua
"равіс" -- офіційний сервіс. це значить, що компанії через офіційний канал відшкодовують вартість гарантійної підтримки. як правило (не будемо лукавити) розміром цього відшкодування можна до певної міри керувати, отримуючи компенсацію більшу, ніж мало б бути.

до чого веду? навіщо заробляти гроші чесним ремонтом, і конкурувати з іншими сервісними центрами, в яких немає офіційної авторизації, якщо можна спокійно заробляти на гарантійних ремонтах?

поки я чекав, видача обслужила щось шістьох чи сімох клієнтів. "обслужила" в лапках, бо з тих сімох четверо отримали свої апарати назад без ремонту з коментарем "не гарантійний ремонт". ціни на не-гаратійний ремонт високі, але навіть якщо клієнт погодиться ремонтувати (як ото я, приміром) -- завжди можна тиждень "подумати" і тоді повернути машинку: нема запчастин абощо =)

в моєму випадку телефонові, я так думаю, просто не поталанило: технік, відкриваючи корпус, мабуть просто доламав плату з процесором. звісно, що залишалося лише повернути мені телефон: якого дідька паритися з ремонтом, якщо гарантійний термін закінчився? мені навіть не запропонували ціну на заміну плати з процесором =(

отаке. особливості національного сервісу.

tivasyk сказав...

2mustangua
> що з ним можна цілий тиждень робити.
так до чого ж я веду... звідки цілий тиждень. офіційний сервіс просто пропускає через себе максимальну кількість звернень, вибирає з них гарантійні випадки і їх обслуговує.

звісно, якщо мова йде про негарантійну заміну простого елемента за 15 хвилин роботи і вартість ремонту 400 гривень -- можна взятися, правда?

але через великий об'єм звернень оцінити зразу доцільність ремонту не-гарантійних телефонів не виходить. звідси й затримки. тиждень -- то фігня, найчастіше тягнуть до двох: більше не дозволяє законодавство, але й це не зупиняє =)

Анонім сказав...

Друга как-то ктнули в сервис центре с К750.. потом сам такой юзал и узнал способ ремота - надо было просто прошить(((

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›