україні потрібна революція?

мабуть, мало хто не встиг ще прочитати так званий «маніфест середнього класу україни». актуально, експресивно. практично відвертий заклик до революції середнього класу. одне слово: наболіло. проте...

повністю згоден з висновком сергія манту в дописі про гривню, дупу і клаксон: це тільки «пукання в коробочку».

середній клас не робить революцій: занадто ситий, одомашнений і окультурений, занадто любить свої автівочки й квартирки, занадто залежний від держави. середній клас ще може вийти на майдан і послухати революційних пісень... але швидше за все тільки поприв'язує стрічечки — який там колір буде в моді в цім сезоні? — до дверцят автівок і тим все закінчиться.

але коли середній клас лише починає помічати підвищення цін в супермаркетах — десь там вже не вистачає грошей, щоби годувати дітей в школах, садочках, інтернатах... коли середньому класу доводиться трошечки напружитися, щоби погасити кредит на чергове авто, телевізор чи холодильник — в когось росте борг комунальних платежів, у квартирі відключають вже не опалення, а газ, воду, електрику...

але! поки середній клас читає новини в інтернетрях і може навіть інколи виявляти здоровий прагматизм — маси, яким насправді важко, дивляться телевізор.

і все, братці-панове, все! тільки тут може і початися або померти в самому початку будь-яка революція. тільки від блакитного екрану чакають маси месію, революційних закликів і трансляції сакрального пострілу з аврори.

але, з іношого боку, вкотре з'явиться на екрані отой «коровай з вухами» в перерві між двома серіалами, скаже щось беззмістовно-заспокійливе — і всьо ок, не треба вже ніякої революції, все буде гаразд.

принаймні до відключення тв трансляції?

p.s. інколи думаю, що найбільша помилка гкчп у в серпні 1991 року — це трансляція «лебединого озера». якби пустили на пару днів повтор «рабині ізаури»«зоряних воєн» для молодняка)— прошло б усе, як по маслу.

p.p.s. фото для ілюстрації запозичене на сайті fotoart.org.ua.

8 коментар(ів):

ELECTRIC сказав...

Та середнього класу ж нема:))) Є дуже бідні, бідні і заможні:)

tivasyk сказав...

в такій соціальній піраміді оті бідні й будуть середнім класом. його не може не бути -- але він може бути дуже малочисельним (тоді можна сказати "нема"),і це показник проблемної в соціально-економічному плані держави.

втім, кого це здивує? україна -- приклад проблемної держави не лише в цій галузі =)

future сказав...

Я б не порівнював революцію лише із військовими переворотами (із статті зрозумів, що йдеться про те саме)...
Революція - це різка зміна: державного устрою, відношення до чогось, суспільної думки, влади, культури, доходів, будь-чого...
Мені здається, що середній клас сьогодні є(або може бути) рушійною силою революції культурної, системи відносин в державі...
Знаєте, як революція починалась в Індії (звергнення британського панування): Ганді сказав, що в такому-то місті в такий-то час ми (індуси) почнемо збирати морську сіль. Збирання солі на той час в Індії дозволялось лише британським компаніям... Здавалось би, яка безглузда і комічна витівка і ні до чого вона не призведе... Але на цю безглузду пропозицію відкликнулись сотні тисяч людей, що стало першим кроком...
Україні зараз потрібен перший крок. І за відсутності суспільного лідера - клаксон вважаю досить пристойним варіантом продемонструвати, скільки людей хочуть змін в країні...

tivasyk сказав...

2future

та я не проти середнього класу як локомотива змін, але...

> Для этого мы должны совершить одно простое действие. Назовем его "ДОСТАЛИ!". Ровно в 12-00 в понедельник 22 декабря 2008 года нужно нажать на клаксон своего автомобиля и подержать его три минуты.

наразі 12:20 понеділка, 22 грудня. офіс, під відкном парковка десь на 20 автівок, у будівлі паркінг ще на сотню... 20 хв тому я не почув жодного незадоволеного клаксона. жодного.

думаю, така відповідь цілком переконлива?

> середній клас не робить революцій: занадто ситий, одомашнений і окультурений, занадто любить свої автівочки й квартирки, занадто залежний

і був би я радий переконатися в зворотньому...

podarok сказав...

2feature

Частково згоден...

НМД - революція вже відбувається давно.
Якщо розглядати зміну суспільної моралі - то це банальне неплатіння податків державі, бо віддачі від цього неплатіння немає.
Якщо розглядати зміну ставлення до держави - то це в минулому виїзд за кордон великої кількості українців
Якщо дивитись щодо ставлення до силових органів (той же ДАІ) - бачимо відношення до їзди на дорогах.

Я все чекаю переходу до терактів(Ставлення до законовладдя).
Адже досить просто підїхати на старезному УАЗ до нашого КАБМІНУ і вийти і піти собі в капюшоні. Особливо в годину пік.

Ми рухаємось. І насправді кризи немає. Є послідовний розвиток подій після можливості отримання на руки до 60-ти кредитів. Кредити ж брали не тільки приватні особи, а й державні підприємства... От тепер і сосуть.

Зараз чудовий час для побудови внутрішнього виробництва. І ідеальна ситуація щодо бартерних угод. І абсолютне знецінення грошей як таких.

tivasyk сказав...

а що там за скандал з участю пана романенка (автор маніфесту) на 5 каналі?

tivasyk сказав...

подивився відео... криміналу і приводу кричати "гвалт" на всю країну (закид в сторону 5 каналу) не побачив...

найточніше ситуацію описує фраза опонентки романенка: «я не вважаю цю писульку вартою хоч якогось дослідження».

в точку.

рм сказав...

Час для революції вже настав.
Ситуація в країні з кожним днем гірше і гірше. Політична війна економічний хаос оце те, що ми маємо сьогодні. Країну треба спасати. Потрібно змінювати сьогоднішню еліту. На жаль, помаранчева влада себе вичерпала. Від неї чекати покращення вже немає сенсу.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›