зоряний пил на полиці з відеотекою

на вихідних всією сім'єю переглянули «зоряний пил» (stardust, 2007). звісно, у кожного з нас трьох різні враження від фільму — розповім про свої, і трошечки про тимкові =)

передісторія

свого часу я багато «пасся» на луках «старої» бібліотеки fictionbook.ru — коли там ще можна було знайти багато текстів англійською мовою. перечитавши всі книжки блискучої, гумористичної і водночас глибоко філосовської серії discworld від террі прачета, я взявся шукати чогось подібного на фікшнбуку... і випадково втрапив на «добрі ознаки», написану англійцем нілом гейманом (good omens) у співпраці з террі прачетом. сподобалося, тож зрозуміло, що далі я вже читав усе, що попадалося під руку — аби підписано було нілом гейманом: american gods, anansi boys, neverwhere і нарешті stardust (зоряний пил).

все це, включаючи навіть good omens, можливо, не таке глибоке, як «оригінальний» прачет — але пригодницьке, часто з елементами детектива і хорора, і як правило із непередбачуваним, захоплюючим «вивихом» в сюжеті. не знаю, як воно читається в перекладі, а текстів в оригіналі зараз на фікшнбуку немає. амінь.

залишився тільки пил

тепер про кіно. вибачайте, кому сподобалося... воно ніяке. я порівнюю з книжкою. в кіно наче всього замало: замало драми, замало романтизму, замало кохання, замало пригоди, замало гумору, і навіть жахів, яких мало б бути досить — забракло. жоден момент у фільмі, від початку і до самого закінчення, не змусив мене підскочити від страху, замилуватися красою, витерти сльозу від зачудування романтичністю кохання чи по-справжньому зненавидіти злодіїв =/

десь на 15-й хвилині, споглядаючи якусь ляльково-театральну міміку акторів, я подумав було, що режисер навмисне зробив кіно для діточок — але тимко також намагався дивитися це, і йому було страшно: у фільмі повно моментів, де хтось когось вбиває, і це знято так, що очевидно і лячно для малечі. кілька разів перчик питав мене «а її не вб'ють?» (про евейн) або «а вони її переможуть?» (про відьму): тож ні, фільм зовсім не дитячий...

...і лише переглянувши його до кінця, я зрозумів: це кіно для дуже вузької аудиторії — для білявок у віці 15-17 років.

резюме

отак із доволі непоганої пригодницької повісті з оригінальним, майже фентазійним сюжетом зробили рядовий, плоский і блідий батончик "снікерс" для одноразового споживання.

персональний рейтинг: 1/5

чи варто дивитися? вирішуйте самі, чому б і ні? але я раджу обов'язково почитати ніла геймана.

p.s. а тепер сюрприз, я хіба що не шокований: рейтинг 8/10 на imdb?! ой леле, та хто ж там голосує — оті білявки, чи що?

3 коментар(ів):

Цінитель сказав...

Цікаво побачити в цій стрічці Роберта Де Ніро. Актор очевидно не цурається жодних ролей.
В цьому плані його часто протиставляють з «заклятим другом» Аль Пачіно, оскільки останній до поки що не дозволяє собі зйомки в «дитячих» чи комедійних кінопроектах.

tivasyk сказав...

імхо, роль у "зоряному пилу" -- нормальне продовження для зірки знайомства з фокерами =)

щодо того, чи треба акторові бути "гоноровим генієм" з бездоганним "портфоліо" -- не знаю.

p.s. дякую за коментар.

Цінитель сказав...

«дякую за коментар» - про кіно мені завжди цікаво порозмовляти :)
До речі, оскільки мій блог теж на blogspot.com, то можу порадити переключити спосіб коментування з «Спливне вікно» на «Допис доданий нижче» (Налаштування->Примітки->Розміщення форми коментаря)
Система коментарів на blogspot.com завжди була дещо незручна, і ось, порівняно недавно, розробники нарешті ввели більш-менш зручний спосіб (тобто такий, який зараз стоїть, наприклад, на stand-alone блогах на WordPress).

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›