фотодайджест

днями знову напишу про фотографію, зокрема про спрагу визнання, про те, чому її принципово неможливо втамувати, про розчарування і певні аналогії з блогерством. турбує мене ця тема — як, мабуть, і майже усіх таких от фотолюбителів.

тим часом пропоную переглянути свого роду фотодайджест: час від часу я переглядаю деякі групи та окремі альбоми на flickr, google picasa та й просто галереї в тенетах, і відмічаю собі світлини, що найбільше сподобалися. навіщо я це роблю — окрема тема. але планую собі щотижня публікувати посилання на ці збірки.

отже, дайджест перший.


порядок світлин довільний. для блогу я кадрую всі фото в квадрат і зберігаю лише зменшені копії — повні версії слід шукати в альбомах авторів (клік на фото) — дуже рекомендую це зробити, там ще багато цікавих фотографій.

p.s. мало не забув про справді важливий момент: усі фотографії тут —українські (не обов'язково географічно, не обов'язково за мовою авторських коментарів до них чи й національності автора, але хоч якось...) і справа не в моєму націоналізмі (він присутній, ніде дітися), а у необхідності окреслити контекст для того, щоби твір був цікавим... але й про це хочеться написати детальніше, тож пишу потихеньку великий допис.

5 коментар(ів):

papusha сказав...

Я теж часом зариваюсь на фотосайтах. Недавно відкрила для себе photo.net. Там теж є українське.

tivasyk сказав...

2papusha
попасуся і на photo.net -- хоча з першого погляду це ресурс більш подібний до photobucket.com, а отже менш інтернаціональний, ніж справді глобальні flickr та picasa.

то що цікавого траплялося на photo.net останнім часом? буду вдячний за один-два посилання, "для затравки" =)

papusha сказав...

На мій недосвідчений погляд flickr занадто глобальний - там багато мотлоху, що, з іншого боку, зручно коли шукаєш картинку на блог. А на photo.net здебільшого професійні фотографи. До речі, зіткнулась з тим, що для оформлення фото з цього сайту не підходять, бо занадто самодостатні. Що цікаве? Спершу я там шукала Luke Peters' - не розчарувалась. Особливо: http://photo.net/photodb/photo?photo_id=2304358 і ось це: http://photo.net/photodb/photo?photo_id=4376976 Дуже сподобала Nulgin Kara, Tuan Trinh, Rakesh Syal. Можна продовжувати безкінечно. Зараз на робочому столі ось це: http://photo.net/photodb/photo?photo_id=5057398 - дуже надихає. А от щодо українського... Я, дійсно, там зразу вийшла на кілька фото з Ялтою - відверто невисокої якості. А після того, як написала свій комент, вирішила копнути глибше і жахнулася. Є дві категорії укр.фото на цьому сайті: від фотографів-туристів та українських емігрантів. Останні фотографують Африку і т.п. А от туристи... В їх інтерпретації Україна виглядає бомжацькою і абсурдною. Я потім довго міркувала - звідки такий кут зору? Якийсь високо-європейський нюх на бруд. Гарні фото вийшли у Heather Bows, бо фотографував дітей, але й то - сиріт... Ось, буду копати далі. Сорі, що задовго.

tivasyk сказав...

2papusha
> Сорі, що задовго.
класно. дякую за коментарі.

на photo.net здебільшого професійні фотографи.
гхм... мені цікаві якраз аматори. не дилетанти з мильницями і кількома сотнями світлин до сімейного альбому (я під ейфелевою вежою; я коло єгипетських пірамід; я у водах червоного моря; я... я... тощо) -- але й не професіонали. чому саме так -- треба подумати =/

papusha сказав...

а я таки люблю мистецтво,... коли людина перестрибуєчерез свою голову: купує дорогу техніку, коли стоїть годинами у незручній позі, не боїться небезпеки... і все ради цікавого та красивого фото, яке я можу розмістити на столі ;)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›