пляж

порушу «мовчанку», продовжуючи тему пляжа: прочитав повість «пляж» алекса гарланда. читав у оригіналі (alex garland, "the beach", 1996) — не знаю, звідки взявся файл з книжкою, на fictionbook його немає, російською також там не знайшов.

вікіпедія підказує: у 2000 році вийшов фільм за цією книжкою. треба було б подивитися, але дещо стримує леонардо дікапріо в головній ролі. я абсолютно не готовий прийняти «красунчика» з довжелезним портфоліо «гламурних» ролей в екранізації будь-чого серйозного. і... так, «авіатор» — можливо, виняток; а може й ні.

отже, книжка... цікава вже хоча б тим, що я не зможу однозначно визначити жанр. спробую: напружена пригодницька драма з елементами робінзоніади. причому тут єсть все перераховане: (майже) безлюдний острів, пригоди, напруження — і драма, що змусить задуматися.


затятий турист річард, щойно прибувши до бангкока, вже розчаровується як у курортному районі для європейців, де створено всі умови для безпечного відпочинку — так і в галасливому, невмитому місцевому «колориті». от якби втекти від усього цього до місцини, де можна було б лежати цілий день на пляжі, не побачивши жодної живої душі? справжній «первісний» туризм. усамітнення прагнуть також етьєн і франсуаза — молода пара з франції, що оселилися в тому ж готелі й через яких річард ніяк не може заснути.

ті мрії несподівано набувають форм, коли загадковий самогубця з сусіднього готельного номера залишає річардові у спадок карту... і легенду про безлюдний пляж. тепер треба лишень його розшукати.

можна втекти від цивілізації — але чи втечеш від людських пристрастей? адже цей вірус ми носимо з собою, в собі... і чи не є ненависний соціум нашим захистом від безумства?

персональний рейтинг: 4/5

p.s. які книжки (англійською) отримали б у мене 5/5? найперше, що спадає на думку — «catch 22» джозефа хеллера.

2 коментар(ів):

Анонім сказав...

Бачив фільм. Скажу, що Лео фільм не зіпсував. А Хелера читав українською (вид. "Дніпро"), "Пастка для дурнів" ніби у нашому варіанті. Я б 4,5/5 поставив. Можливо англійською воно веселіше.
С.М.

tivasyk сказав...

2анонім
мікро-рецензія трохи заспокоїла: тепер "пляж" хочу переглянути хоча б "для колекції".

щодо "catch 22"... не знаю, чи веселіше англійською. звісно, деякі фрагменти змушували буквально реготати, без перебільшення. а вже за кілька хвилин я міг стримуватися, щоби не заплакати. думаю, справа не лише у книзі -- то був такий вік, 18-19 років.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›