взявся переглянути блог остапа гетьмана (aka toss)... найперше, звісно, мене цікавлять теги (читай теми) на кшалт комп'ютери чи linux тощо. в одному з таких дописів читаю заяву роздратованого користувача пк:
цитата. мене мій комп'ютер дістав. запущу я більше ніж два браузера плюс paint.net і все, нічого більше. тупо комп лагає, чекати приходиться. зараза не може тягнути.
далі остап нарікає на (слабенький?) процесор amd, (глюкаву?) відеокарту ati тощо. і даремно. нарікати треба на себе — і вчитися адмініструвати домашній комп'ютер.

моїм першим домашнім пк був куплений за чесно зароблені гроші «пошук»... це окрема історія, залишу її на інший раз. наступним був власноруч зібраний на придбані у складчину з братом пк на celeron'і (333 мгц), із 32 мегабайтами оперативної пам'яті та з відеокартою s3 savage (8 мб).

тут пауза для осмислення.

характеристики можуть налякати сучасну молодь =) машинка працювала з піратською windows 95, а згодом, після заміни пам'яті на 128-мегабайтну планку, з windows xp. на цьому пк ми гралися у fallout'и, quake (перший і другий), blood'и (також обидва), thief та system shock 2 та ще безліч всього... дивилися кіно, слухали музику, час від часу шастали в інтернетрях (тоді ще через діалапний модем), копирсалися в документах (бо ж студентами були). періодично я щось там навіть дизайнив у photoshop'і та illustrator'і.

і ніколи цей комп'ютер не перетворювався на повне гальмо, яким неможливо було б користуватися. звісно, погратися у щось дуже новомодне (doom 3 чи half life 2) годі було й думати, — але працювала машинка справно.

зараз вдома стоїть теж далеко не експонат виставки надсучасних технологій: amd athlon (1 ггц), 640 мб пам'яті, відео nvidia gforce fx5200 (128 мб) — під управлінням opensuse 10.3. і також, слава транзистору, нічогенько крутиться, гріх жалітися.

тож повертаюся до моралі: не варто нарікати на комп'ютер, краще навчитися ним користуватися як слід.

10 коментар(ів):

jin сказав...

ги-ги... першим домашнім пк архітектури x86 був узятий у користування "брендовий" (не A-бренд, але все-ж) Квазар-Мікро, побудований на мініатюрній (на ті часи :)) платі типорозміру LPX та процесорі Intel 486SX з частотою 25МГц. Роз'єм математичного співпроцессора (більшісь "молодих" українських блогерв напевне й не знають, що це таке :)) був розведений на платі, але не розпаяний :) Плата мала передові порти PS/2 для клавіатури і мишки, інтегроване вдео (!!!) на окремій мікросхемі S3 (моделі не пам'ятаю, обсягу відеопам'яті також, але десь 512-1024-2048кб). Спочатку у мене було 4МБ пам'яті (одна 72-пінова платнка SIMM), і для того, щоб поставити піратський Windows 95 я на час позичив ще одну планку (тобто на час інсталяції вінди стояло 8, потім залишилось 4) :) Правда, з часом я провів апгрейд до перманентних 8МБ :)

Накопичувачем виступав 120МБ сігейт, на якому знаходився стиснений розділ :)

Цієї машинки мені вистачало (у епоху перших, других, і навіть на початку третіх пентіумів) повністю, але оскільки она була позичена, то її довелось віддавати, а її місце зайняв "монстрик" із Celeron 800MHz на i815 чіпсеті, з величезним вінтом Samsung об'ємом 20ГБ. На ній першою ОС стала Windows 2000, але це уже інша історія

Зараз же мені для домашнього користування вистачає 5-ватного процесора Atom на нетбуці (вчора, до речі, він ворочив 200МБ-тний графічний файл у Gimp-і)

tivasyk сказав...

2jin
так, в кожного своя історія =) ех, ностальгія!

щодо математичного співпроцесора — маєш рацію, зараз тільки отакі старигани й можуть про це згадувать =)

jin сказав...

трохи "загнався", "монстрик" був не на i815, а на i810e (перший час, але материнка згоріла за тиждень, і на заміну мені дали Intel-віську на i810)

jin сказав...

машинка на 486SX (SX - це "спрощена" версія 486-того) була цікава тим, що охолодження було цілком пасивним. Ні одного вентилятора (навіть у блоці живлення не було вентиляторів), а на процесорі, чіпсеті, відеочіпі не було навіть радіаторів :D

tivasyk сказав...

2jin
ех, юро, хто пам'ятає — той пам'ятає, а хто ще молодий — той не повірить у пасивне охолодження =)

whirlwind сказав...

на всяк випадок зауважу, що між paint.net та просто paint різниця величезна ;)
приблизно така сама, як між браузерами зразку 2000го року і теперішніми :)

jin сказав...

у 2000 багацько користувачів користувались ie5.0 i ie5.5, і дуже скоро (2001) перейшли на ie6, і якщо вірити логам хостингу, то і зараз більше 50% користувачів ним користуються :)

про різницю між paint.net і paint я знаю, але стаття зовсім не про те, варто прочитати уважніше :)

ps: цікаво, а хтось із українських блогерів пам'ятає такого браузера як Phoenix та Firebird?

m-yarix сказав...

Мій перший комп був Celeron 400 MHz. 16 Мб відео та 128 оперативки. Також завжди працював справно. І музика, і відео, і інтернет по діал-апу. Дивно читати що нові наворочені компи виснуть і не працюють як слід.
А що Ви зробили зі своїм старим компом. Як його можна використати? А то тільки місце займає, а викинути жаль.

tivasyk сказав...

2m-yarix
> а що ви зробили зі своїм старим компом?
теж окрема історія: спершу одна добра людина віддала мені б/у набір: athlon 1 ггц на материнській платі, відео geforce2 gts (32 мб), дві планки по 256 мб, звук sb live... все це пішло в старий корпус, а оригінальні компоненти (отой celeron, s3 savage, 32 мб) я віддав другові, якому в той час потрібен був ще один простенький пк на сервер для розбудови власної локалки.

згодом двічі замінив жорсткий диск (6 гб + 40 гб > 40 + 250 гб), додав другий оптичний дисковод (cd-rw + dvd+rw), кілька разів міняв монітор...

жорсткий диск 6 гб ще лежить вдома =) комусь треба?

Остап Toss Гетьман сказав...

А мій перший - Pentium 1, 166 mhz, 32 ram.
А справа в залізі, тепер на C2Duo, в Windows проблем немає, а тоді не міг більше ніж одну операцію робити. Для прикладу: встановлення чогось з'їдало всі ресурси, навіть веб серфінгом паралельно не виходило займатися. Або, перегляд HD відео, 720p навіть не витягує 15 fps. Сьогодні вимоги до комп'ютера ставлю трошки вищі.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›