коли музика стихне...

walmart -- чи не найбільша у світі роздрібна мережа. світова експансія walmart почалася зі сполучених штатів, і до наших теренів ще не докотилася, тож навряд чи можна говорити, що це ім'я добре відоме в україні. невідоме. проте той, хто працює (не вантажником) в сфері роздрібної торгівлі чи дотичних до неї, або багато подорожує, не міг не чути про walmart.

але навіть ці люди переважно не знають, що walmart є другим найбільшим продавцем музики через інтернет. перше місце знають всі -- apple з магазином itunes. при цьому apple відвоювала першість у wallmart'а лише у квітні цього року -- через якийсь час, не бажаючи втрачати позиції, walmart анонсує перехід до продажу музики без drm-обмежень.


це половина передісторії. друга половина: мій липневий допис про те, як yahoo закрив свій музичний онлайн-магазин, і зупинив drm-сервери: в результаті покупці музичних файлів, захищених drm-технологіями, фактично на собі випробували той факт, що купівля drm-захищеної музики є скоріше прокатом, аніж купівлею, і в цім плані не набагато відрізняється від прослуховування радіо =)

тепер, я думаю, продовження історії очевидне?

walmart припиняє підтримку drm-авторизації, зупиняючи свої drm-сервери. для покупців результат той самий, що і з yahoo: drm-захищену музику ще можна слухати на одному комп'ютері, але лише до переінсталяції/поновлення системи. і не можна переносити на інші пристрої (mp3-програвачі чи телефони) -- там її просто не вдасться послухати.

на перший погляд, ця новина для нас не актуальна: навряд чи в україні набереться сотня меломанів, котрі чесно викладають свої гроші за музику на itunes, а про walmart та інших взагалі мовчу. проте людей, що чи не окропом пісяють, ледь забачать ipod чи iphone -- скільки хочеш; ринок єсть. а отже, рано чи пізно прийде сюди і цивілізована пропозиція.

скоріше б вже. хочу подивитися на ті обличчя, коли й українським фанатам дадуть можливість забити оті гігабайти на ipod'ах захищеною музикою, і apple itunes залишиться останнім онлайн-магазином з підтримкою drm.звісно, про те, що і останній колись впаде -- ніхто не думає: релігія не дозволяє =)

2 коментар(ів):

vbhjckfd сказав...

дуже актуально. особливо качальнакам апешок і флаків через пірінгові мережі.

tivasyk сказав...

ні, цим качальникам не актуально, але мова не про них.

думки вголос
колись, років чи не сім-вісім тому, коли комп'ютери в україну приїжджали переважно у вигляді комплектухи, і збиралося це вдома, або на колінці в першому-ліпшому підвалі... у ті стародавні часи була категорія людей, що ніяк не хотіла вірити у світле майбутнє продажів готових, зібраних пк, а тим паче a-брендів: бо ж, мовляв, кожен п'ятий користувач пк вміє зібрати пк з частин, зекономивши на пиво.

пройшов час -- підвальна збірка відійшла, народ валить купувать готові пк в магазини, навіть апгрейдом займаються одиниці, а в росії перше місце за об'ємом ринку утримує b-бренд (acer, і мова про настільні пк, а не ноутбуки).

мораль? не треба переоцінювати "армію" людей, що знають, де знайти музику в тенетах, а тим паче -- поціновують нестиснені формати. і не варто недооцінювати розмір аудиторії, котра радо заплатить за готове, аби воно блищало =)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›