українська блогосфера хвора?

щодня я читаю блоги українською мовою. можна сказати, що я їх колекціоную: онде у лівій колонці є розділ мої сусіди, там я собі збираю посилання на онлайнові щоденники, котрі мені цікаво переглядати.

час від часу я щось нове у той перелік додаю -- коли натрапляю на щось цікаве. іноді видаляю -- коли втрачаю інтерес, або блог перестає оновлюватися, або ж автор вдається до жорсткої модерації коментарів. переважно тут зібрано блоги українською мовою -- те, що у вузьких колах називається респектабельним словосполученням українська блогосфера.


так от. всередині української блогосфери єсть така ціла спільнота блогерів (по-моєму, її осереддя), які активно пишуть про... блогерство. звісно, це ховається за різними фразами про тенденції web 2.0, оптимізацію для пошукових сайтів, збирання лояльних аудиторій, переваги й недоліки різних блогових двигунців, правильний вибір рекламних сервісів тощо. проте по суті все зводиться у фіналі до заробітку на персональних блогах.

то що -- українська блогосфера хвора?

та ні. думаю, що українська блогосфера просто інфантильна. навіть не молода, а саме інфантильна. але це мине з часом. можливо -- сподіваюся! -- хтось із тих завзятих блогерів таки доросте до розмови про онлайнову журналістику в широкому сенсі, і зробить це своєю професією? бажаю удачі.

p.s. в українській статті вікіпедії про журналістику немає згадки про онлайн-, або інтернет-журналістику, а в російській та англійській -- єсть.

p.p.s. наразі найлояльніший читач мого щоденника -- я сам. і знаєте що? мене це цілком влаштовує =)

14 коментар(ів):

podarok сказав...

важко боротись із ментальністю. Простіше говорити що там у сусіда, чим написати щось своє...
Тому така ситуація.
Всі ми вміємо повчати, але не вміємо викладати.

tivasyk сказав...

андріє, дякую за коментар. щоправда, не певен, чи я до пуття зрозумів, що ти хотів мені сказати...

скажу лишень, що якби всі блоги про веб були хоча б на половину такої якості, як твій -- цього мого посту не було б.

Taras Ambroz сказав...

Привіт, спочатку аж не впізнав що є посилання на мене:)))
а інколи ще людна писала писала і перегоріла але з часом ця людина може знову відродитися. томуможе неварто видаляти? хоча чому так надоїли блоги хитроумнозаколочені і сео помішані шо капєц:)

Taras Ambroz сказав...

також додав в блогрол, хоча в рідері давно читаю :)

tivasyk сказав...

2taras

> з часом ця людина може знову відродитися. томуможе неварто видаляти?

можливо =) я видаляю. але зате який сюрприз, коли через якийсь час віднаходиш тей самий блог вже в новому розквіті!

> чому так надоїли блоги хитроумнозаколочені і сео помішані

вони смішні. а набриднути як слід не встигли, бо ж не читаю, як правило. хіба що там справді є щось цікаве, особисте, живе.

> в рідері давно читаю

якщо час від часу щось цікаве пишу -- ласкаво прошу =)

jarofed сказав...

Засилля блогів, які пишуть про СЕО, оптимізацію, тенденції WEB 2.0 і т. д. і т. п. - як на мене, дуже легко пояснити. Люди пишуть про те, що їм цікаво. Блогосфера скидається зараз на закриту самодостатню систему. Люди ведуть блоги, бо їм цікаво - і пишуть про них же - бо їм цікаво.

Втім - це зародкове становище. Як плід в утробі матері, блогосфера працює на себе і сама себе розвиває. Так триватиме до тих пір, поки спеціалісти з інших сфер не звернуть увагу на блогосферу і не почнуть розглядати її як ефективний інструмент розвитку свого бізнесу. Думаю, чекати цього моменту нам залишається все менше і менше часу. Вже зараз існують (і постійно з"являються) нові блоги з PR, маркетингу, реклами (як бачимо - здебільшого сфер, дотичних до зовнішніх взаємостосунків організацій зі світом). Політичні блоги і "жовті" блоги - вказують на популяризацію цього феномену серед широких мас. А (поки що нечисленні) вузькоспеціалізовані професійні блоги - доводять, що в української блогосфери таки є майбутнє і інтерес до неї зростає.

Я, до речі, з застереженням ставлюся до он-лайн-журналістики. Все таки блоги і інтернет-видання - це трішки різні феномени. Навряд чи розвиток он-лайн журналістики безпосередньо вказує на "дорослішання" блогосфери.

tivasyk сказав...

> Так триватиме до тих пір, поки спеціалісти з інших сфер не звернуть увагу на блогосферу і не почнуть розглядати її як ефективний інструмент розвитку свого бізнесу.

гхм. якщо ви (не особисто, а блогери взагалі) не помітили... тенета постійно змінюються. сьогодні блогерство в зародковому стані -- а завтра вже мертве, як вчорашній день. прокиньтеся. це інтернет: йому заледве сорок років, а він вже кілька разів міняв своє обличчя!

я не любитель роздавати поради, але... як кажуть, get a life, і про нього пишіть =)

що до інтернет-журналістики -- то вона якраз і цікава в ключі швидкоплинної зміни тенденцій. якою буде журналістика завтра? хто її робитиме? чи зможе вона ефективно протистояти державному контролю та засиллю інформаційного сміття?

йпрст.

jarofed сказав...

"якщо ви (не особисто, а блогери взагалі) не помітили..."

чому про блогерів у третьому роді? Себе до них не відносите? Тепер я починаю розуміти перший Андріїв коментар: "простіше говорити про інших, ніж самому щось зробити..."

Загалом, важко не погодитись, що тенденції змінюються. Але якщо завжди чекати "завтра" - так і життя пройде.

tivasyk сказав...

2jarofed

> чому про блогерів у третьому роді? Себе до них не відносите?

цікаве питання. мені здається, людей загалом можна уявно розділити на дві групи за такою ось ознакою: одні намагаються бути частиною великої групи, інші -- радше дистанціюються від великих груп.

екстраверти й інтраверти, компанійці та соціопати.

по-моєму, і така, і така поведінка є нормальною, проте в основі розбіжності -- якісь наші підсвідомі реакції, що в граничному варіанті переросли б у комплекси =)

досить помітна, по-моєму, ще й такатенденція: молодь більше тяжіє до першого типу поведінки, люди старші -- до другого.

до чого це я? ну, вочевидячки, чи за віком, чи за набором прихованих комплексів, я ближчий до другого типу =)

це ж зовсім не означає, що я через це якось особливо й цинічно зневажаю когось із українських блогерів? навпаки -- в декому з них (нас? от холєра з тою підсвідомістю) я знайшов цікавих співбесідників, а з одним навіть познайомився особисто і ціную як товариша.

p.s. щоправда, про ceo і т.п. ця людина не пише, як правило =))))))

jarofed сказав...

2tivasyk, думаю, приємність співбесідника залежить аж ніяк не від того, блогер він, чи ні. І вже точно не від того, пише він про оптимізацію, чи ні.

Взагалі, дискусійна стаття у Вас вийшла. ;) Але саме завдяки їй я й звернув увагу на цей блог.

Анонім сказав...

Мої шанування таваріщ Тivasyk!)
Те що мій блог потрапив у ваш розділ мої сусіди там де ви "збираю посилання на онлайнові щоденники, котрі мені цікаво переглядати" дуже тішить моє самолюбство.)Хоч і не знаю як ви мя знайшли... А щодо української блогосфери - то це мабуть єдине укрнаїнське в неті, що файно і само розвивається. Так що поодинокі (і не дуже) приступи хвороби - своєрідна плата за сей розвиток.
С.Манту

tivasyk сказав...

=)

podarok сказав...

все ти правильно зрозумів.
тобто ти зрозумів все, що хотів зрозуміти.
а блогосфера. ну яка вже є. іншої в нас нема. тому й закриваючи очі пропускаю 99 із ста повідомлень в рідері, щоб знайти щось корисне для себе. а іноді навіть цікаве.
а іноді...

tivasyk сказав...

2podarok
2all

майже притча. одному дядькові муляли чоботи. спершу думав: походжу -- розійдуться. та де там, лише ноги постирав. пішов він до чоботаря та й каже, мовляв, купив у тебе чоботи, а вони ну такі ж незручні -- ондо всі ноги до крові стер. а майстер йому на відповідь: от же ж люди пішли! ходе взуте, не босе -- так ні, все йому не так! сам зробить і таких не може, а майстра сварить.

p.s. я чобіт робить таки не вмію. але вказати майстрові на цвяха всередині -- вкажу. може послуха мене, то щось хороше з того вийде. а як нє -- купуватиму в іншого.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›