aspire one з вікнами вже тут

сьогодні мав нагоду подивитися на aspire one з передвстановленим windows xp -- так, перша партія цих нетбуів у "старшій" комплектації вже в україні.

чим ця модель відрізняється від aspire one з linux?
  • 1 гб оперативної пам'яті (замість 512 мб)
  • жорсткий диск на 120 гб (замість ssd- накопичувача на 8 гб)
  • операційна система windows xp home (замість linpus linux lite)

начитавшись звітів у американських та європейських блогах, чекав, що ця конфігурація буде вкомплектована також розширеною, 6-елементною батареєю -- а дзуськи =) що трохи тішить: не отримають користувачі windows на aspire one якихось значних переваг! а додаткові 512 мб пам'яті та 120-гігабайтний жорсткий диск замість 8-гігабайтного ssd -- на мою думку не є вигідною заміною; щодо linux vs windows -- це вибір користувача.

p.s. мої публікації про acer aspire one:

як завжди, за кордоном новинка з'явилася набагато раніше, ніж у нас, і в мережі наразі повно цікавих оглядів aspire one, переважно захоплені. наприклад: огляд у блозі osnews.com (англ).

9 коментар(ів):

jin сказав...

Цікаво-цікаво, враховуючи факт, що HDD дешевша за SSD, а віндова версія буде дорожчою за лінухову - вона (віндова версія) втрачає сенс (принаймі для мене)

tivasyk сказав...

так ото ж бо! тільки не кажи цього адептам релігії windows =)

Анонім сказав...

Боже-Боже, шож воно робиться. Коли тільки-но був анонсований ЕееПц, я вже його хтів. Причому я його хтів саме з Лінуксом, бо на мій погляд цей дісплюй та SSD з вікнами не дуже гарно уживається. Так і сталось - знайомий придбав, а я побачив та плюнув непомітно. За нормальну ціну лінухові ЕееПЦ досі у нас не з'явилися. Тому я почав чекати MSI Wind, досі я нияк не дочекаюсь, тепер з'явився Асер. Не вдовольняє мене тільки відсутність на борту BT, та за умови UMTS-модуля зе позаяк неважливо. Та саме Acer One мені б був потрібен саме з вікнами та великим хардом. І знову спотикаюсь о проблему - цього зараз немає, та ось-ось, дуже скоро, вже майже на тому тижні буде ще краще. Гадство!
Прошу зауважити, маючи певну вагу в Айтішніх колах, усі моделі я чекаю либонь через офіційні представницива або через імпортерів. Отака хня, малята.

Макс Черкасов /Griffon/

tivasyk сказав...

> Та саме Acer One мені б був потрібен саме з вікнами та великим хардом. І знову спотикаюсь о проблему - цього зараз немає, та ось-ось, дуже скоро, вже майже на тому тижні буде ще краще.

він вже тут, в магазинах. і якоїсь кращої конфігурації наразі не чекаємо =)

Анонім сказав...

А як працює модуль UMTS — вставив картку оператора і поїхали?

tivasyk сказав...

2анонім
не знаю. не мав нагоди спробувать. наразі в україні моделей з umts-модулями немає, і коли будуть -- невідомо.

щойно матиму змогу -- потестую і відпишу =)

jin сказав...

Макс Черкасов, з часу твого коментаря з'явились версії із HDD на Windows XP "на борту", а також почав продаватись MSI Wind. Але - у Aspire One немає Bluetooth та UMTS-модуля (принаймі його немає у варіантах, що продаються в Україні, є повідомлення, що пролають із вбудованим UMTS-модемом та підпискою на послуги широкосмугового доступу у Німеччині).

Тому, для UMTS-су треба купувати зовнішній USB-модем (принаймі в Україні)

Анонім сказав...

Не розумію ваших доводів. На Aspire One 8Гб можна поставити XP, якщо маєте доступ до зовнішнього USB-CD-ROM приводу. Бачив на власні очі у Львові в МобіМанії. Але з іншого боку - місця й справді недостатньо. Тож доведеться докупити зовнішній HDD або ж SD картки, які наразі на 16Гб коштують в районі 300 гривень (32Гб ще не зустрічав).

І от цікаво, що обійдеться дешевше: Aspire One 8Гб SSD з лінухом на борту та зовнішім USB-HDD (або SD карками) чи Aspire One 120Гб з ХР на борту.
Хтось може провести таку аналітику?

tivasyk сказав...

2дженджик
що обійдеться дешевше: Aspire One 8Гб SSD з лінухом на борту та зовнішім USB-HDD (або SD карками) чи Aspire One 120Гб з ХР на борту
дешевше -- не купувати нетбук.

але якщо хочеться -- треба брати те, що цікавіше.

різниця в ціні aspire one між двома версіями -- десь 70 доларів (з них десь 25-30 доларів -- так званий "податок microsoft"). терпимо, чи не так?

молодша версія (450 дол.) з недорогим зовнішнім usb-hdd (від 80-90 дол.) стане десь в 540 дол. старша версія (520 дол.) буде трохи дешевша.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›