про конкурс "фото тижня" на флікері

перечитую допис юрія новоставського про конкурс "фото тижня" в українській спільноті фотосайту flickr.com... і наш з ним обмін коментарями щодо світлин у конкурсі.

відбір світлин на конкурс української спільноти флікера мені незрозумілий: поки що бачив лише відверто слабкі. чомусь захотілося показати кілька фотографій для прикладу. порівняйте:подібний сюжет (зима, дівочі очі) -- а які різні світлини! що більше подобається, гріє і приваблює? вважається, що чорно-біле фото може бути виразнішим за кольорове. може -- якщо це додає щось до сюжету знимка. дуже шкода, що у другому фото (прощавай, зимо) автор не захопив у кадр обидва ока, приблизно з таким же кадруванням, як справа -- був би шедевр, як на мене. а перша фотографія (без назви, фото тижня українського флікера) видається... якоюсь стандартною: просто типовий кадр для реклами хутра, хоча технічно досить правильний.

ще один приклад:з технічного боку, обидві світлини -- брак, обом дорога в смітник. але припустімо, що це просто кадри в сімейний альбом, а не на фотосайт чи ба навіть на конкурс... котрий більше сподобалася, приваблює увагу? авторські назви світлин схожі, як близнюки: вітер у твоєму волоссі та з вітром у її волоссі, і сюжет на перший погляд схожий, якби... -- це повністю імхо! -- якби в першому кадрі взагалі був сюжет. а от другий кадр проситься, щоби його перезняли якісно -- і тоді, справді, хоч на конкурс.

хочете ще приклад технічно нездалого, зіпсованого кадру, на який, тим не менш, можна довго дивитися і шукати в ньому чогось... прошу: swing day (переклад... не звучить).


а чим приваблює? на відміну від переважної більшості фотографій з молодими моделями, в цій головне -- не модель, а якась невловима емоція... яскраве сонце, бездонне небо, розшматовані вітром білосніжні хмари... і якась невимовна динаміка -- хочеться дати іншу назву. молодість. і дивитися, дивитися, дивитися.

p.s. втім, сам я ще той фотограф... дилетант. а захоплення фотографією -- це, скоріше, якась по-дитячому наївна туга: скільки себе пам'ятаю, завжди заздрив умінню професіоналів вхопити мить так, що згодом цілі покоління не надивляться на ті фото.

6 коментар(ів):

Yuriy сказав...

свою думку про ці кадри, я сказав у себе :) Приєднуйся до спільноти УФ, і (як адміністратор :)) спробую доручити тобі вибрати фото тижня :)

tivasyk сказав...

профіль на флікері в мене єсть... проте завантажувати туди світлини, мабуть, не буду. порівняй-но:

= google дає мені 1 гб місця під фотографії на сайті picasa, я можу завантажити до 500 фото на кожен альбом, кожне фото не більше 20 мб...

= yahoo дає аж 100 мб під світлини на flickr'і щомісяця, але при цьому відомбажатимуться лише 200 найсвіжіших фотографій! кожне фото не більше 5 мб.

так, при цьому flickr зручніший з точки зору участі у спільноті, але... для мене це другорядний фактор. зате picasa інтегрований з блогом, всі зображення для блогу автоматично зберігаються в окремому приватному альбомі.

в picasa в мене зараз десь сотня півсотні фотографій та ще під чотириста різних зображень, включаючи дві сотні "блогівських". все це тягне трошки за 30 мб -- всього 3% загальної ємності сховища на picasa. а у flicker'і це було б вже далеко за ліміт... ба навіть лише фотки потягли б на 25% від лімітованого об'єму.

отаке.

tivasyk сказав...

щодо пропозиції і потенційної можливості долучитися до адміністрування... не про мене це завдання. тут потрібен хтось з більшим досвідом і дещо розвиненішим смаком. серед моїх знайомих -- мабуть, лише одна така людина є, кому я б сам щось подібне довірив -- станіслав одягайло (aka stan_od). можливо, не стільки фотограф, скільки колажист -- але все-дно.

jin сказав...

я не кажу про адміністрування, я говорив про вибір фото тижня :)

стосовно місця/фото, то обмеження дозволяють більш критично ставитись до знімків, я наприклад не уявляю як при критичному підході, можна використати ліміти. Наприклад, стосовно своїх фото - то більшість протягом наступних кількох місяців буде видалено

tivasyk сказав...

ясно. очевидно, вся справа у стилі використання фотосайту. мені ближче те, що пропонує picasa -- приземленіше, але... от коли "наб'ю руку" й буде бодай десяток справді вартих уваги світлин -- побачимо =)

jin сказав...

цього тижня, фото тижня вибиратиму я :D

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›