нелогічна поведінка

цікавий, повчальний жарт на башику нагадав, що всі ми час від часу буваємо блондинками. і блондинами:
зашел сегодня в банк. там два банкомата. на одном висит лист бумаги с надписью "приносим свои извинения, в банкомате кончилась бумага", возле второго человек 10 очередь. я посмотрел на все это и подошел к первому банкомату. сунул карточку, снял денег и начал уходить, и тут я заметил как половина очереди от второго банкомата бросилась к первому... о чем они думали раньше? нет бумаги, значит деньги печатать не на чем?
ще скажіть, що ви не бували в таких ситуаціях? маю на увазі, на стороні черги =) все-таки ми, люди -- соціальні тварини, а отже -- залежні від поведінки стада й різноманітних ритуалів.

p.s. цікаво почитати про те, чому наша поведінка так сильно залежить від соціуму: стаття особистість та соціум.

(c) ілюстрацію запозичено на сайті ніколаса кульпіна (nicholas culpin).

3 коментар(ів):

jin сказав...

я особисто стараюсь отримувати чек банкомата (в разі, якщо ці "рідний" банкомат мого банку), принаймі заради надрукованої на ньому точної сумми залишку на рахунку :)

tivasyk сказав...

мабуть, це розумно.

але от я ніколи не беру чек... по-перше, психологічно не можу змусити себе платити не лише комісійні за зняття готівки, але й зверху за друк чека -- а частенько банкомат знімає за це якісь копійки. по-друге, і це важливіше: чеки я в будь-якому випадку не зберігаю, тож вони просто створюють безлад в портмоне...

втім, мову вів не стільки про банкомати/чеки, скільки про те, як сильно ми залежимо від поведінки "стада" довкола нас, частенько відключаючи власну логіку.

jin сказав...

ага, згоден, у моєму випадку "мій" банк не бере грошей за друк чека, а от за перегляд балансу бере 50 копійок :) Тому, при господарчому підході до справи буває вигідніше зняти у банкоматі 10 гривень і взяти чек :) (хоча я ніколи в житті заради цього до банкомату не ходив - куди простіше попросити у банку виписку на мейл телефоном)

Але і чек - це теж психологічний момент. Часто бачу, як люди беруть чеки, і подивившись на нього - залишають/викидають біля банкомата, у мене на цьому "пунктик", я завжди чек забираю із собою і через деякий час фізично знищую (зазвичай за допомогою офісного шредера). Крім іншого - чеки підходять для самоконтрою - по них значно простіше ніж по пам'яті пригадати, скільки знято/потрачено за тиждень.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›