чекаємо opensuse 11.0

команда проекту opensuse опублікувала графік підготовки підготовки до випуску opensuse 11.0 -- наступної версії свого linux-дистрибутиву: фінальний (public) реліз намічено на другу половину червня 2008 року. чекаємо!

тим часом opensuse 10.3 працює чудово з самого моменту інсталяції -- після встановлення драйверу відеокарти nvidia та набору мультимедійних кодеків -- жодних нарікань на систему.

щоправда, мій пк на сьогодні вже не є взірцем швидкодії: процесор з частотою 1 ггц, 640 мб пам'яті, відео (agp) з власною пам'яттю 32 мб... але якщо мінятиму -- то вже на ноутбук. про такий вибір -- іншим разом.

3 коментар(ів):

jin сказав...

як вибиратимеш ноутбук із надією ставити на нього openSuSE, то звертай увагу на відео, оскільки сучасні "мобільні" відеокарки від ATI поганенько підтримуються у лінаксі. Принаймі, я після танців з бубнами заставив працювати fglrx на openSuSE 10.3 на ноуті (відео ATI Mobility FireGL V5200) і підтримувати рідні для монітора 1680х1050, але 3D-прискорення при цьому не підтримується :(
З nVidea та Intel повинно бути простіше.

tivasyk сказав...

ага, дякую. звісно, тут тре бути уважним при виборі конфігурації. але мені простіше: є можливість просто подивитися, які моделі у буржуїв постачаються з linux'ом (головно dell) думаю, на той час, коли дійсно зберуся купувать, і у нас з'явиться якийсь вибір.

а ще: єсть такий веб-сайт... tuxmobil.org -- стане в нагоді при виборі ноута під linux.

jin сказав...

дякую за лінк :)

До речі, деякі моделі ASUS та ACER, що постачаються із лінаксом мають лінакс лише для здешевлення роздрібної вартості, оскільки часто лінакс у них стоїть навіть без іксів :)

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›