gis russa: безкоштовна карта/gps для кпк

карта на кишеньковому пк -- дуже зручно: не треба носити паперовий атлас міста, а карта завжди під рукою, зручний пошук по вулицях. користуюся нечасто, але іноді стає в нагоді, київ -- місто чимале.

до цього часу карта була однією з двох програм на долоні, для яких не знайшов безкоштовних аналогів; користувався картами києва та львова від візіком, пробував natec. аж ось, почитавши допис про gis russa у блозі юрія новоставського, взявся спробувати безкоштовну gps-систему gis russa.

що знадобилося для тестування:

переносимо cab-файл на кпк, інсталюємо -- система встановлюється в теку program files\russa і додає новий пункт в головне меню. далі в окрему теку (наприклад, program files\russa\map) переносимо саму rus-карту з архіва. запускаємо, через меню файл > открыть карту або открыть атлас завантажуємо карту києва.

у значній мірі враження про роботу gps-системи залежать від якості карти. одразу відзначу, що в мене до цього часу не було необхідності використовувати gps-навігацію, я користувався виключно картою як довідником. функціонально gis russa не поступається іншим подібним вітчизняним продуктам, візіком та natec, принаймні тим версіям, які мені пощастило потестувати. більше того, безкоштовна карта києва хоч і дуже неповна, містить інформацію не про всі пронумеровані будівлі в києві, але вже в цій версії є інформація про велику кількість об'єктів (poi, points of interest) -- школи, театри, поштові відділення, ресторани тощо... в картах візіком для києва та львова, приміром, цієї інформації мені бракувало.

що ще мені сподобалося у порівнянні з візікомом... векторна карта відмальовується досить швидко на будь-яких мастабах, і жодних проблем з відмальовуванням фрагментів на моєму dell axim x51v не було -- у візікому з цим були проблеми. три індикатори під картою на екрані можна налаштовувати! для водіїв, що використовують russa як gps-навігатор, корисними будуть, скажімо, швидкість, час на трасі, час чи відстань до повороту тощо -- мені це ні до чого, налаштував відображення вільної пам'яті, рівня завантаження процесора та заряд акумулятора. на вибір є величезна кількість інших інформаційних "датчиків". досить зручно ставити на карті мітки (навігаційні точки), позначаючи їх разними значками -- і повертатися до них пізніше через систему пошуку. пошук за поштовими адресами також працює (меню настройки > найти), хоча через те, що карта києва неповна, деякі будинки не знаходяться, але з вулицями проблем немає. порадувало те, що назви й мітки на карті києва подано... українською мовою! нарешті, бо жодної іншої карти українською я раніше не бачив.

карт для gis russa -- велика кількість, на форумі travelgps.com.ua можна пошукати карти для більшості великих міст україни (правда!), а також долучитися до процесу їх вдосконалення!

в цілому -- система сподобалася. буду користуватися, а візіком летить в смітник. як матиму можливість -- спробую в роботі ще gps-навігацію з gis russa, тоді відзвітую. і ще раз -- велика подяка юрію новоставському за його допис про gis russa.

p.s. ложка дьогтю. сьогодні gis russa (у версії 1.28.15) безкоштовна, і це добре. але сама історія прийняття автором рішення про безкоштовність, і пов'язане з цим припинення розвитку програми -- прикра і повчальна. додаткова інформаційна довідка оформлена у окрему сторінку на сайті програми, який -- поки ще -- доступний в мережі. будемо сподіватися, що так чи інакше, історія колись матиме хороше продовження, і ми побачимо нову, тривимірну версію системи russa. можливо, навіть вільну (gpl)?

p.p.s. програму gis russa для кпк, а також карти від travelgps.com.ua деякі веб-сайти намагаються продавати. не варто купуватися: програма і карти безкоштовні для використання.

2 коментар(ів):

jin сказав...

тут мушу додати кілька порад:

1. для водіїв:
1.a. корисно натиснути центральну кнопку джойстика, програма перемикнеться у повноекранний режим.
1.b. натиснувши вліво/вправо ви перемикаєтесь між різними "видами", один з них - велике поле датчиків, в тому числі два незалежних бортових комп'ютери (час подорожі, відстані, час руху і зупинок, тощо), які датчики відображати можна налашутванти
1.c. рекомендую піти у Настройки - карта і вмикнути пункт "Вращать карту по движению", в такому випадку значно легше орієнтуатись на дорозі за кермом

2. для пішоходів: можна зробити довгий тап на карті і відключити "показозывать датчики", місця для карти стане більше

Ще одна цікава фіча - програма може автоматично коригувати годинник у кпк :) Я свій ще ні разу ручками не виставляв :)

jin сказав...

сьогодні вийшов черговий реліз карти Києва від travelgps.com.ua/forum

Качаємо, користуємось.

Що нового:
---початок цитати-----
1. Исправлений не много, в основном правки замеченных ошибок и некоторые новые места типа моста через днепр от Набережно-Крещатичкой до Московского моста.

Многие в отпусках и на праздниках, многих просто пока нет. Из-за этого исправлений не много.

Чего пока нет:
1. Полного роутинга. Есть частичный (полнюстью Оболонь, Минский, Виноградарь, хотя, виноградарь большая часть, но не вся). Во всех остальных местах роутинг не гарантируется, т.к. правки хоть там и есть, но в очень многих местах их нет и, теперь уже, ВЕСЬ левый берег.
2. Домов тоже многих нет, есть уже где-то чуть меньше половины - работа идет.

Отличия:
1. Light от Full отличается:
a) Full - полностью все есть;
b) Light - нет проездов внутри домов и нет некоторых POI включая заправки. Все это связанно с отрытостью формата .rus и .ntm, а отсюда и возможностью (которая уже используеться некоторыми) взять и тупо вставить в свои карты эти объекты
---кінець цитати-----

Нагадаю, що для безкоштовної ГИС Русса карта тільки версії Light :(, тому для тих, кому часто треба орієнтуватись по Оболоні рекомендую позаминулу версію. Чому так? Читайте опис, розробників можна зрозуміти, карта безкошвтовна, але не вільна.

Дописати коментар

увага!
коментарі не модерую, проте спам видаляю нещадно. посилання на інші сайти/блоги за темою допису вітаю.

додаткові можливості розмітки (кутики набрати з клавіатури):
  ‹b›жирний шрифт‹/b›
  ‹i›похилий шрифт‹/i›
  ‹a href="http://tivasyk.info"›посилання‹/a›